czwartek, 14 marca 2013

„Szeroka No. 9"


Dziś rozpoczynamy dział Lokalizator. Czyli chodząc sobie po świecie, a najczęściej po Toruniu, będziemy oceniać i komentować różne kawiarnie i inne lokale. Ja jestem inicjatorką i głównym kawoszem, a Daniel chodzi za mną, je i płaci :). 
__________________________________________________


[Klaudia]: Baaaardzo lubię kawę. Dlatego nie byłabym sobą, gdybym we własnych internetowych czterech kątach nic o niej nie wspomniała.
[Daniel]: Jako, że najczęściej chodzimy do kawiarni (lub lokali stricte gastronomicznych) razem postanowiliśmy wspólnie oceniać różne (zazwyczaj Toruńskie) miejsca, także pod kątem menu.
Na pierwszy ogień…
[K]: …lokal na Szerokiej! Który ma (jakże pomysłową) nazwę „Szeroka No. 9”.
[D]: Lansują się na nowoczesną i bogato wyposażoną restauracjo-kawiarnie. Jednak po zamówieniu gorącej czekolady dostajesz płynny budyń, ubogi w walory smakowe.
[K]: Jak zauważyłam gorąca czekolada to w ogóle zmora kawiarni. Chociaż tutaj także moje kochane latté było bardzo słabe, a i dość drogie…
[D]: Właśnie. Ceny. Na pewno nie na kieszeń studenta, ani nawet przeciętnego podatnika.
[K]: Z drugiej jednak strony przepiękny wystrój. Nie wiem, czy to reguła, ale zauważyłam też, że w obsłudze byli sami panowie. W dodatku schludnie, elegancko ubrani. 
[D]: Tego nie skomentuję. :P Ale dodam, że byliśmy już po obiedzie i nie zamawialiśmy nic prócz napoi, więc ocenimy lokal jedynie pod kątem kawiarnianym. Punktacja od 1 do 6 wedle własnego gustu.

Klaudia:
Smak: 3
Wystrój: 4,5
Obsługa: 4
Ceny: 3

Daniel:
Smak: 2,5
Wystrój: 4,5
Obsługa:4,5
Ceny: 2,5

Adres lokalu: ul. Szeroka 9 (Toruń)

3 komentarze:

paranoJa pisze...

no i pewnie tam nie pójdę! wszystko przez Was! :P ale skoro kawa ble, to nie ma co. :) w ogóle, gdzie to się znajduje? bo jak chodzę po Szerokiej, tak chyba jeszcze nie widziałam.

propozycja: wrzucajcie gdzieś na dole małym druczkiem właśnie dokładny adres. o ile przy Szerokiej to nie problem, o tyle gdzieś na wygwiździejewie może być ciężej. ;)
i przykładowe ceny na przykład. :>

obserwujemy? :D sorry, to taki żarcik z "branży". :D już się mnie stąd nie pozbędziecie. :P

Klaudia pisze...

Ceny mamy zamiar wrzucać, tylko tam byliśmy nie wiedząc jeszcze o takim dziale i nam umknęły. A nie chcieliśmy podawać złych informacji. Jak się uda tam zajść to sprawdzimy. Ale z tego co pamiętam to dałam za te bardzo zwykłe i kiepskie latte 14 zł, a Daniela biała czekolada raczej nie przekroczyła 10 zł.
Adres zaraz uzupełnimy, faktycznie lepiej podać. (;
A, i jedna rzecz w sumie była urocza (tam mi się nagle przypomniało) - szklanki! Z grubym szkłem, jakby podwójnym. <3

Sabina Milewska pisze...

świetny dział, chciałam zrobić coś takiego a propos burgerodajni w Paryżu :D do Torunia mi niestety nie po drodze :<